O produkcie

 

FEMINELLA® VAGI C

Tabletki dopochwowe, zawierające precyzyjnie dobraną dawkę 250 mg witaminy C, wspomagają odbudowę naturalnego środowiska pochwy, zmniejszają częstość infekcji u kobiet w ciąży, przez co obniżają ryzyko przedwczesnego pęknięcia błon płodowych u kobiet ze skłonnością do zakażeń intymnych.

W trosce o kobiecą naturę … firma Medagro International wprowadziła na polski rynek produkt Feminella Vagi C – tabletki dopochwowe zawierające optymalną dawkę witaminy C (250 mg). Preparat wspomaga regenerację naturalnej flory bakteryjnej układu płciowego, a ponadto jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Szacuje się, że około 75% kobiet co najmniej raz w życiu doświadczyło zakażenia w obrębie układu moczowo-płciowego. Wśród najczęściej wymienianych przyczyn pojawia się brak właściwej higieny, kąpiele w morzu oraz na basenie, wysokie temperatury, jak również duża aktywność seksualna. W efekcie dochodzi do zachwiania równowagi mikrobiologicznej okolic intymnych. Zmianie ulega ilość pałeczek kwasu mlekowego (Lactobacillus) które tworzą naturalną florę bakteryjną pochwy i odpowiedzialne są za ochronę przed infekcjami miejsc intymnych. Istotne jest zatem szybkie odbudowanie naturalnego mikrośrodowiska układu rodnego, prowadzące do zwiększenia ilości pałeczek kwasu mlekowego, bezpośrednio chroniących kobietę przed częstymi i niepożądanymi infekcjami lub ich nawrotem. Powstaje zatem pytanie, w jaki sposób najszybciej przywrócić właściwy poziom pH pochwy.

W odpowiedzi na kobiece potrzeby firma Medagro International wprowadziła na rynek dopochwowe tabletki Feminella Vagi C, które mogą być wykorzystywane zarówno w celu efektywniejszej odbudowy naturalnej flory bakteryjnej po antybiotykoterapii, a także jako element profilaktyki infekcji bakteryjnych pochwy – szczególnie tych nawracających.


 Feminella Vagi C otrzymała pozytywną opinię Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.


W 2009 roku została nagrodzona Laurem Konsumenta
w kategorii Odkrycie Roku.

 

 

Ponownie Feminella Vagi C została wyróżniona
Laurem Konsumenta w 2010 roku.

 

 

Produkt dostępny w każdej aptece bez recepty.

Pobierz ULOTKĘ

FEMINELLA VAGI C.pdf